Studená koupelna?

Infračervené panely Photonium vyzařují příjemné a zároveň intenzivní teplo. Obvykle se používají k vytápění studených místností nebo koupelen, ale stále častěji se jimi vytápí celé domy, zejména pokud se chcete vyhnout investici do drahého vytápění plynem. Infračervené topné panely ve skutečnosti stačí jednoduše připojit k elektrické síti pomocí termostatu a pak již nevyžadují žádnou údržbu. Na rozdíl od infračervených lamp, které se běžně vyskytují v otevřených prostorech barů a restaurací, infrapanely nevyzařují žádné světlo. Jsou velmi tiché a šetrné k životnímu prostředí.

Výhody

PŘÍJEMNÉ INTENZIVNÍ TEPLO

Teplo vyzařované infračervenými panely je příjemné a zároveň intenzivní. Teplo je vyzařováno na stejném fyzikálním principu jako sluneční záření. Panely nevytvářejí vrstvené teplo jako tradiční topné systémy, kdy se teplo drží u stropu, takže se vyhnete klasickému problému studených nohou.

VHODNÉ DO JAKÉHOKOLIV INTERIÉRU

Rustikální nebo moderní? Na tom nezáleží. infrapanely se hodí ke každému typu nábytku. Navíc se snadno se instalují.

MYSLETE NA SVÉ ZDRAVÍ

Infračervené záření se také používá k léčebným účelům díky jeho prospěšným účinkům na pohybový aparát a oběhový systém. Infrapanely vysouší zdi a zabraňují tvorbě plísní bez toho, aniž by vysoušely vzduch.

EFEKTIVNÍ A ÚSPORNÉ

Infrapanely přímo ohřívají povrchy těles, aniž by přitom ohřívaly vzduch, a proto jsou extrémně účinné a mají nízké provozní náklady. Na rozdíl od tradičního vytápění, infrapanely nevyžadují žádnou údržbu.


A zárověň...

Výkonné a rychlé vytápění

Infrapanely se rychle rozehřejí, není nutné je zapínat hodiny předem. K zahřátí místnosti stačí jen pár minut.

Kompatibilní s termostatem

Infrapanely lze propojit s jakýmkoliv typem termostatu, od tradičních až po moderní.

Šetřit energii

Šetřit energii efektivním výkonným vytápěním

Propojení s fotovoltaikou

Infrapanely a fotovoltaika se k sobě perfektně hodí. Pokud máte fotovoltaický systém a vyrábíte si elektřinu sami, infrapanely vám pomohou snížit náklady na vytápění ještě více.

Co říkají naši zákazníci?

Avatar

Infrapanely jsem si hned oblíbila. Jejich instalace byla velmi snadná. Dětský pokojíček je orientován na sever a vždy byl trošku studenější a tvořila se tam plíseň. Jakmile jsme tam dali panely je pokojíček vyhřátý a plíseň se už netvoří.

 • 110
 • 859
 • 1.4K
Avatar

Začal jsem nyní hodně pracovat z domova, což mě přinutilo konečně vyřešit problém se studenou místností, ve které pracuji. Nainstaloval jsem si tam jeden panel a bohatě to stačí k tomu, aby se mi pracovalo příjemněji.

 • 110
 • 859
 • 1.4K

Často kladené otázky o infravytápění

 1. 1.Vytvářejí infrapanely škodlivé látky?

  Nevytvářejí žádné emise a škodlivé látky. Infrapanely jsou ekologické a šetrné k životnímu prostředí.
 2. 2.Jaké jsou výhody pro alergiky?

  Infrapanely nevíří vzduch a s ním spojený prach a alergeny jako tradiční topné systémy. Tento typ vytápěný je pro alergiky doporučovaný.
 3. 3.Za jak dlouho se infrapanely rozehřejí?

  Infrapanely se rozehřejí téměř okamžitě. Místnost je proto velmi rychle vytopena.
 4. 4.Existují nějaké nevýhody infratopení?

  Nevýhodou může být skutečnost, že v některých případech může být nutnost zvýšit výkon elektrického napětí, který je ve většině domácností 3 kW.  
  Pokud navrhujete dům tak, aby byl zcela vytápěn infrapanely, měli by se uvažovat o alternativním způsobu ohřevu vody, například malým boilerem na elektřinu.  
 5. 5.Mám další otázky, na koho se mohu obrátit?

  Kontaktovat nás můžete emailem na info@photonium.cz, nebo telefonicky na +420 725 221 814

Image

Doprava po ČR zdarma

Image

Ušetříte za vytápění

Image

Minimální záruka 36 měsíců